simsek metal hurdacilik logo

08:00 - 22:00

Haftanın Her Günü Açığız.

ALÜMİNYUM HURDA FİYATLARI

Alüminyum en yaygın metaldir ve yer kabuğunda bulunan en yaygın üçüncü elementtir. Alüminyumun geri dönüşümü zordur çünkü yüksek bir erime noktasına (660 santigrat derece) sahiptir ve geri dönüşüm süreci büyük miktarda enerji gerektirir. Geri dönüşüm süreci de kalite kaybına neden olur.

Alüminyumun pek çok türü vardır, ancak en yaygın olanı yiyeceklerde bulunan alüminyumdur. Örneğin, soda kutunuza veya en sevdiğiniz pastaya bir göz atın. Bu gıdalar, üretim süreci için gerekli olan büyük miktarda alüminyum içerir.

Geri dönüşüm malzemelerine olan talebin artmasıyla bu metal giderek daha popüler hale geldi. Geri dönüşümü kolaydır, bu da çevre üzerindeki baskıyı azaltır ve onu çevre dostu bir metal yapar.

Bazen, bir şirketin yaptığı geri dönüşüm türü, yalnızca ne kadar hurda alüminyum ürettiğini değil, aynı zamanda ne tür hurda alüminyum aldıklarını da belirler.

Ancak çoğunlukla hurda alüminyum hurdalıklardan ve diğer endüstrilerden toplanır. Bu şirketler genellikle hurda metallerini daha iyi takip edebilmek için sınıflandırırlar. Bu, öğelerin türe göre ayrıldığı ve buna göre ağırlık, renk ve boyuta göre sıralandığı anlamına gelir. İşlem, tüm kalemlerin hesaplanabilmesi için çoğu zaman elle yapılır.

Hurda alüminyum, araba parçalarından ev yalıtımına kadar yeni ürünler oluşturmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Çok yönlü bir metaldir ve birçok alüminyum türü vardır. En yaygın kullanılan hurda alüminyum türü sert (kalın) olanıdır.

Alüminyum hurda fiyatları sürekli değişiklik göstermektedir. Elinde hurda alüminyum olanlar güncel alüminyum fiyat listesi  internette yoğun şekilde araştırma yapmaktadır.

Hurda ticaretinde hurda fiyat listesinin üzerinde alınacak hurdalara yüksek fiyat garantisi veriyoruz. Alüminyum hurdaları Ankara genelinde, Kızılcahamam, Kazan, Gerede ve Çamlıdere olmak üzere Ankara’nın birçok ilçesinden hurdalarınızı teslim alabiliyoruz.